Köögisaar

Mida pidada silmas köögisaart planeerides?

Tegime lühikese spikri hõlbustamaks köögisaare planeerimist.
Köögisaart kujundama hakates küsige endalt kindlasti, milliselt seda kasutama hakkate?

Kas planeeritav köögisaar on täiendavavaks hoiuruumiks kööki, soovite ekstra tööpinda toimetamiseks või lihtsalt kohta, mille ümber mugavalt einestada?

Kui soovite koju köögisaart ekstra vaba ruumi ja einestamise jaoks, siis veenduge, et vähemalt osa saarest oleks planeeritud istumisala jaoks ning saaksite sinna alla mugavalt toolid/baaripukid lükata.

Kuidas kasutada köögisaart?

Köögisaare kasutamiseks einestamisel on oluline istumismugavus, et oleks piisavalt ruumi jalgadel ja tasapind õigel kõrgusel. Kui on peres lapsi, siis võiks olla osa saarest madalam, et ka neil oleks mugav. Suur viga, mida veel tihti tehakse, on ümber saare planeerida liiga palju istumiskohti.

Köögisaart ei soovita paigutada valamu, pliidi ja külmkapi vahelisele alale, sest siis võib muutuda saar pigem töövoogu ja liikumist takistavaks. Küll aga soovitame suurema saare puhul planeerida saare peale pliit ja/või valamu.

Milline võiks olla köögisaare suurus?

Köögisaart planeerides tuleks arvestada köögi suurusega, et saar ei tuleks ülemäära suur ning oleks proportsioonis ülejäänud köögiga. Isegi, kui on suur köök aga planeerite väga suure saare võib see muuta köögi väiksemaks.
Üldreegel, millega arvestada mugavalt saare ümber askeldamiseks on vähemalt meetri jagu liikumisruumi, nii väldite seda, et köögis mitmekesi askeldades ei jääks teineteisele jalgu.

Köögisaare valgustus ja elekter, mõtle hoolega läbi!

Planeerides kasutada köögisaart ekstra töötasapinnana mõelge läbi ka valgustuse lahendused. Soovitame jälgida, et süüa tehes ei hakkaks valgus selja taga paistma, vaid töötasapind ise oleks samuti valgustatud. Kasutades köögisaart lisaks toidu valmistamisele ka einestamiseks võiks valgus saare kohal olla reguleeritava, et einestades valgus liialt silma ei paistaks ning ei pimestaks.

Populaarne on paigutada valgustus ka saare tasapinna ääre alla, kuhu saab freesida sooned või pesad, mille sisse valgustus paigutada. Tasapinna all olev valgustus loob mõnusalt hubase meeleolu ja sobib suurepäraselt taustavalguseks.
Tasub veel läbi mõelda, kas on vaja köögisaarele pistikupesasid kodumasinate tarbeks. Töötasapinnale saab teha ka sobivas mõõdus ava, mille sisse uputatavad pistikupesamoodulid paigutada. Pistikupesamoodulid on mugavad, sest need saab tasapinna sisse lükata, kui ei kasuta parasjagu.

köögisaar

Populaarne on ka köögisaarele planeerida integreeritav pliit ja tasapinda uputatav kubu, mis ka omakorda tähendab seda, et mängu tuleb posu elektrijuhtmeid või gaasitorud, need kõik tuleb ka viisakalt ära paigutada ja ka mõelda, et neile oleks hiljem ka hõlbus ligipääsetavus.

Köögisaar kubu ja pliidiga

köögisaar .

Köögisaare torustik?

Planeerides köögisaarele valamut peab kindlasti juba eelplaneerimisse kaasama torumehe, sest enamasti vee-ja kanalisatsioonitorud ei asetse keset kööki.

Milline tasapind valida köögisaarele?

Köögisaar on köögis kesksel kohal ning köögisaarel olev tasapind saab väga suure fookuse.
Köögisaarele tasapinda valides tuleks mõelda ka köögisaare otstarbele, mitte ainult välimusele. Intensiivse kasutamise korral soovitame valida materjali, mis oleks lisaks dekoratiivsele välimusele ka väga vastupidav, kergelt hooldatav ja ei imaks sisse plekke.

Köögisaarele ja kööki, mis saavad intensiivset kasutamist, soovitame tasapinna materjaliks valida kvartsi, keraamikat või tumedat poleeritud graniiti. Graniidist tasapinda valides tuleks arvestada, et hele graniit on poorsem, mis muudab selle mõnevõrra imavamaks kui tume graniit. Kui köök on pigem pelgalt ajaveetmise koht, kus tihti süüa ei valmistata, siis võib ka tasapinna materjaliks valida marmori.

Köögisaar

Marmorit ei soovita poorse tekstuuri tõttu intensiivse kasutusega köökidesse ja väikeste lastega peredele. Marmor imab sisse vedelikke ja kriimustub kergesti ning nõuab intensiivset hooldust.

Vajad abi köögisaare planeerimisel, võta meiega julgelt ühendust!

Tutvu ka meie tehtud töödega, kus leiad palju huvitavaid köögisaare lahendusi.

Kui oled kööki planeerimas, siis tarkust ja nippe leiad meie blogist veel:

11.12.2020