Skandinaavia stiil – palavalt armastatud ajatu klassika.

Skandinaavia sisekujundusstiili iseloomustab minimalism, lihtsus ja ülifunktsionaalsus.
Selle stiili algusajaks loetakse 1950ndaid, kuid selle suurem võidukäik algas 1990ndatel ja kestab tänaseni.
See on stiil, mille puhul võid kindel olla, et ka 10 aasta pärast on su skandinaavia stiilis kodu endiselt trendikas. Lihtsus ja minimalism on ju pea alati moes olnud.

Skandinaavia stiilis sisekujunduses kasutatakse palju erinevaid tekstuure ja pehmeid värvitoone, enamasti kasutatakse halle, valgeid, beeze või muid mahedaid ning kreemjaid toone.

Kvartsist Carrara Quartz tasapind

Kes armastab tumedamaid toone, võib julgelt kasutada ka musta, tumehalli või tumesinist.
Skandinaavia stiilis kujundatud kodus on oma koht ka mustritel, kuid need on pigem lihtsad ja tagasihoidlikud ning neid on lihtne ülejäänud interjööriga kokku sobitada.
Popid on ka looduslikud materjalid, enim leiab kasutust puit ja nahk.
Skandinaavia stiilis mööbel on minimalistlik, tihti õrnalt retrohõnguline, valmistatud ehedast puidust, on lihtsate joontega ja sulandub kergelt ülejäänud interjööri.

Kapi tasapind marmorist Carrara C

Palju leiab skandinaavia stiilis kodudes toataimi, mis lisavad ruumile juurde aktsenti ja värskust, vaipasid, küünlaid ning lihtsa raamiga pilte ning peegleid.
Lisaks oma sihtotstarbele, lisavad peeglid ruumile juurde avarust ning peegeldavad ruumi tulevat naturaalset valgust, muutes selle veelgi valgusküllasemaks.
Loomulik valgus on selle stiili oluline omadus, sellest tulenevalt on ka suured aknad au sees, sest lasevad sisse palju looduslikku valgust, mis peegeldab heledates toonides interjööri ja muudab ruumi veelgi suuremaks ning avaramaks.

Köögitasapind kvartsist White Quartz

Valgusteid kasutatakse mitte ainult valgusallikana, vaid ka sisustuselementidena, seega laualampidel, kohtvalgustitel ning kõiksugu meeleolu loovatel valgusallikatel on selles stiilis oma kindel koht.

Siit valik stiiliga sobivaid kivimaterjale:

Graniit Rosette

Graniit Rosette

 

Tutvu ülejäänud kivimaterjalidega meie kodulehel.

Loe lisa skandinaavia stiili kohta siit. Lisaks põnev lugemine industriaalsest stiilist.

04.01.2021