dekton-entzo-keramik-ljus-stänkskydd-kök

Dekton – materjal, mille peale saab kindel olla!

Dekton on tänuväärne pinnakattematerjal, mis sobib ka kõige nõudlikumatesse tingimustesse. Kivitasapind peab ideaalselt vastu kõigile ilmastikuoludele ning püsib õuetingimustes ajas muutumatuna ning näeb ka aastate pärast välja, justkui oleks just paigaldatud. Aga niisamuti saab seda kasutada toas, kus oma kõrge vastupidavusega teeb silmad ette nii graniidile kui kvartsile. Kuna kiviplaadid sobivad erinevatesse sise- ja väliruumidesse, siis annab Dekton hea võimaluse luua ühtne ja stiilipuhas disainlahendus.

Mis on Dekton?

Dekton on sajaprotsendiliselt looduslik ja unikaalne materjal, mis koosneb rohkem kui 20 looduslikust mineraalist. Vaid mõne tunniga muudetakse pressi all täiuslikuks see, mis on looduses tuhandete aastate jooksul tekkinud. TSP-tehnoloogia abil on pärast kaevandamist seotud mineraalid ülikompaktseks lõpptulemuseks.

Piltlikult rääkides – press tekitab 2,5 korda suuremat survet kui on Eiffeli torni kaal. Selle tulemusel ei ole Dektonil mikrodefekte, mis võiks põhjustada nõrku kohti ning selle poorsus on lausa nullilähedane. See muudab Dektoni praktiliselt hooldusvabaks.

dekton-laurent-keramiikka-tumma-keittiösaareke

Laurent köögisaar

Kodudes armastatakse väga kasutada graniiti ja kvartsi. Dekton teeb aga neile tugevalt silmad ette – näiteks graniidiga võrreldes on Dekton viis korda tugevam. Dektoni tugevust võrreldakse kvartsiga, skooriga 7/10 Mohsi skaalal, mis mõõdab mineraalide tugevust.

Kasutada saab dektonit nii sise- kui välitingimustes, näiteks on see ideaalne materjal köögi- ja vannitoa tasapindadeks, sisevooderduseks, välifassaadideks, põranda- ja mööblikatteks ja isegi dušinurkadesse.

Nii on Dektoni eesmärgiks olla inspiratsiooniks tulevikudisainile, kus ilu ja funktsionaalsus toimivad koos täiuslikus sünkroonis.

dekton-aura-keramik-ljus-bänkskiva-kjøkken

Aura köögisaar, köögitasapind ja taustaplaat

Miks valida Dekton?

  • Dekton on väga hõõrumiskindel ning vastupidav kriimustustele. Nii saab seda kasutada kasvõi põrandatel, kus igapäevaselt kõnnitakse ning see püsib ikka nagu uus.
  • Ka vesi ja plekid ei tee materjalile liiga, nii et see sobib ideaalselt nii vannitubadesse kui köökidesse, kus ei pea muretsema, et pind puutub kokku vedelikega.
  • Dekton peab hästi vastu temperatuurimuutustele, mistõttu saab seda väga hästi kasutada õues. Liiga ei tee sellele ka UV-kiired – see tähendab, et materjal ei tuhmu ega muuda värvi ka õuetingimustes. Lisaks sellele on see täielikult tulekindel, mis muudab selle ülivastupidavaks.
dekton-aura-keramiikka-vaalea-pieni-keittiö

Aura lauaplaat, köögitasapind ja pritsmeliist

Dektoni kollektsioonis kaks valikut – Onirika ja Kraftizen:

  • Onirika marmortoonide ilu kirjeldatakse kui rännakut unenägudes, kus piirid unistuste ja reaalsuse vahel kaovad.
  • Kraftizen on austusavaldus käsitöömeistritele ja nende sajandite jooksul täiendatud tehnikale.

Dektoni kiviplaadid on mõõdus 320×144 cm, millega on võimalik katta ka kõige suuremad pinnad sujuva üleminekuga. Vastavalt vajadusele ning kasutamiskohale, on valikus erinevaid kiviplaadi paksuseid – 30mm, 20mm, 12mm 8mm, millest viimane on ideaalne kombinatsioon kergest ja taskukohasest sisedisaini lahendusest seinte vooderduseks, mööblikatteks ja muude vertikaalsete pindade katteks.

 

 

Tekkis huvi Dekton tasapindade vastu?

Võta meiega ühendust ja leiame koos sulle sobiva lahenduse!

Küsi pakkumist

03.11.2022