Töötasapind graniidist Absolute Black

U-kujuline köök pakub avarust ja mänguruumi

Kööki planeerides tasub kaaluda erinevaid disainlahendusi. Tutvustame siinkohal suurt populaarsust võitnud u-kujulist kööki.

Soovitame kindlasti enne köögistiili lõplikku väljavalimist tutvuda meie pakutavate töötasapindade valikuga ning vajadusel konsulteerida meie spetsialistidega, et selgitada välja, kas unistuste köögidisain sobib just selle materjaliga kõige paremini. Kui valik langeb u-kujulise köögi kasuks, siis pakume järgmisi nippe ja ideid, kuidas seda kõige paremini teoks teha.

3 põrumiskindlat soovitust U-kujulist kööki planeerides

  1. Mõtle läbi köögi paigutus ja arvesta kindlasti töökolmnurgaga. Mis see on? See on piirkond köögis mida vajad toitu valmistades kõige enam – pliit, kraanikauss ja tööpind. Oluline on jälgida, et kõik vajalik asetseks käeulatuses, kuid näiteks pliidi ja kraanikausi vahele jääks siiski piisavalt ruumi.
  2. Arvesta, et vajad u-kujulise köögi keskel liikumisruumi ning jäta selleks minimaalselt 1,2 meetrit. Nii saad rahus toimetada ning vajadusel avada ja sulgeda köögikappe, sahtleid; võtta praeahjust toitu välja või pesta nõusid ja avada-sulgeda nõudepesumasinat.
  3. Töötasapinda valides kaalu nii ilu kui funktsionaalsust. Kas tume tööpind on parim valik? Või hoopis hele? Kahtlemata on hea mõte kasutada köögis kivitasapinda, mis kestab kaua ega karda kriimustusi ja veeplekke. Milline materjal sobib kõige paremini ülejäänud köögi värvilahendusega? Ehk marmor või hoopis hoopis keraamika?

U-kujulise köögi plussid


+ sobib igasse kööki – ruum võib olla nii kitsuke kui ka avaram, samuti sobib u-kuju hästi avatud kööki, kus elutuba ja söögitegemise nurk on omavahel ühendatud;

+ mugav ja praktiline – kõik vajalik on käeulatuses; nii pliit, kraanikauss kui ka töötasapind asuvad kompaktselt koos, kuid mitte kõrvuti, nii et piisab vaid kergest pöördest, et lülituda järgmisele tegevusele;

+ näeb elegantne ja stiilne välja

+ hetkel väga trendikas

+ võimalusi kombineerida on lõputult, kööki saab kujundada nii koos seinakappidega kui ka ilma; võid valida hoopis riiulid või suuremad sahtlid köögitarvikute paigutamiseks

+ funktsionaalne – soovi korral saad lisada baaripukid ja tekitada väikese laua näiteks teisele poole töötasapinda, olgu siis soov einestada või tassi kohvi kõrval arvutiga tööd teha

+ suuremates köökides on valikuvõimalusi rohkem – saad lisada köögile kas saare või poolsaare, mis moodustavad koos ülejäänud köögiga harmoonilise terviku.

… ja U-kujulise köögi miinused

  • kuna tööpinda on rohkem u kujulises köögis, siis ka investeering on selle võrra suurem;
  • hea, kui on üks suur aken või köögi mitmes seinas aknad, sest siis on köök valgem ja seal on mugavam toimetada;
  • oluline on siiski jälgida, et köögi keskele jääks igas suunas vähemalt 1,2 – 1,5 meetrit ruumi, et saaks mugavalt toimetada ning kappe-sahtleid avada, seetõttu ei sobi u-kujuline lahendus mikrokööki, kus jääb ruumi vaid üherealisele köögile.
25.05.2022