Selle aasta inspireerivad köögitrendid

Köögiremont on suur otsus, mida enamasti päris igal aastal ette ei võeta. Kööki kasutatakse iga päev ja selle ilmet ei ole nii kerge muuta kui näiteks elutoas või magamistoas, kus mõned detailid vahetada või seinad kiirelt üle võõbata – ja ongi uus ilme. Köögis on valitud värvid väga olulised, sest kapid, seadmed, põrand, tasapinnad ja pritsmesein moodustavad ühe terviku ning peaksid omavahel sobima. Tihti planeerides köögiremonti, eriti kui kasutada pikalt kestvaid ja kvaliteetseid materjale nagu kivist tasapinnad, tekib küsimus, kas juhinduda trendidest või valida midagi, mis ajatult klassikaliseks jääb. Tegelikult ei pea valima – siin on selle aasta köögitrendid, mis on tulnud selleks, et jääda ning mõjuvad trendikatena ka aastate pärast.

Loodusest inspireeritud rohelised köögitrendid

Roheline on sisekujundusse hiilinud juba aastaid ning võitnud paljude südamed. Looduslikud rohelised toonid on ajatud, mis sobivad väga hästi ka köökidesse ning ka aastate pärast ei pea muretsema, et need on moest läinud. Eriti hästi sobib roheline köögikappidele, kombineerituna tagasihoidlikuma tasapinnaga. Julgemad aga valivad rohelise tasapinna ning selle juurde tagasihoidlikumad kapid.

silestone-lagoon-kvarts-stenskivor-kök

Tööpind kvarts Silestone lagoon

Tehiskivist tasapind ja tagataust

Tasapind kvartsist Diastone super white

Rohelisi on väga palju erinevaid toone – alates sügavast smaragdrohelisest kuni pehme salveiroheliseni. Valik võib silme eest kirjuks võtta, kuid igaüks leiab nende seast endale sobiva rohelise varjundi.

Köögitrendid-rohelised-kapid-ja-köögitasapind

Köögitasapind keraamikast Inalco storm negro

Julge must kui ajatu klassika

Kui aastaid võidutsesid valged köögid, on nende tõusutrend paraku langemas ning suurem osa sisedisaineritest enam valgeid kööke ei soovita. Valge asemele on tõusmas taas klassikaline ja ajatu must toon. Nii nagu väike must kleit, ei lähe ka kodukujunduses must iial moest.

Töötasapind graniidist Nero Assoluto

Töötasapind graniidist Nero Assoluto

 

silestone-lagoon-kvarts-stenskivor-kök

Kuid musta ei pea kasutama kogu köögis, kui see tekitab mõtet, et köök jääb liiga sünge – must sobib ideaalset aktsentvärviks. Näiteks võib teha mustas toonis vaid köögisaare, mis köögi keskel pilku püüab. Või hoopiski teha mustad alumised köögikapid, jättes ülemised õhuliselt valgeks.

Köögitrendid kvarts Caesarstone Empira Black

Köögisaar kvarts Caesarstone Empira Black

Must on ideaalne ka tasapinnaks, lisades kööki sügavust ja elegantsi.

Soojad hallid köögitrendid

Need, kes mustast väga lugu ei pea, võiksid kaaluda hoopis soojasid halle toone. Kuid rõhk on tänavu siiski soojadel toonidel, mis on justkui pruunikashallid – see loob sooja ja hubase ilme.

Köögi töötasapinnad kvartsist Carrara Quartz

Köögi töötasapinnad kvartsist Diastone Carrara Quartz

Võrreldes valgega pakub hall sügavamat ilmet, on huvitavam, kuid pakub köögis rohkem võimalusi detaile muuta, kuna hall on üsnagi tagasihoidlik taustatoon, mis sobib pea kõigega. See annab võimaluse köögis tihedamini stiili muuta, kombineerides halli näiteks kollaste, roheliste või muuvärviliste detailidega.

Köögitrendid hallikas Storm Negro

Köögisaare tasapind Inalco Storm Negro

Päikeselised kollased toonid

Kollane on kahtlemata kööki julge valik ning pole ehk igaühe jaoks, aga on kindlasti väärt kaalumist. Kollane on rõõmus ja värske värv, mis köögis üllatab oma uudsusega.

Kollased köögikapid püüavad kahtlemata tähelepanu, aga kollast on võimalik tuua kööki ka tagasihoidlikumalt – näiteks pritsmeseinana või köögitehnikana. Kusjuures sobib kollane imeliselt kokku halliga ja kui on soov teha julgem valik, ka rohelisega.

Köögitrend kollane

Köögitrendid kollased kapid

Rikkalikud maatooni köögitrendid

Nii nagu köögis on moes soojad hallid toonid, on väga hea valik ka muud rikkalikud maatoonid nagu terrakota, roosa või isegi ploomitoon.

Maatoonidega sobivad hästi puidust kapid, mis toovad kööki rohkem maalähedust ja soojust. Maalähedased toonid ei pea olema tingimata maamajas, vaid sobivad ideaalselt ka hubasesse linnakoju.

royal reef-quartz-silestone-diapol

Köögitrendid maalähedane

Nagu näete, saab köögis luua värvide abil nii mõndagi põnevat. Ehkki köögitasapinda planeerides tasub läbi mõelda kõik lahendused, et need täidaksid vajadusi ja sobiksid ka aastate pärast, pole mingit põhjust, miks mitte tuua kööki pisut värvi!

Tekkis huvi meie kivist tasapindade vastu?

Võta meiega ühendust ja leiame koos sulle sobiva lahenduse!

KÜSI PAKKUMIST

04.11.2022