Maitsekas väliköök loob õige suvemeeleolu

Kes meist ei unistaks soojadest suveõhtutest sõpradega hubases aianurgas grillides või lõkketule valgel? Targalt planeeritud ja maitsekalt sisustatud väliköök toob suisa vahemereliselt nauditava atmosfääri meile kõigile koju kätte.

Vahel piisab vähesest

Kui aed pole ülearu suur või plaanid sel suvel trendikalt peenramaad laiendada ja ise rohkem toitu kasvatada, siis väliköögi rajamist võid alustada ka korraliku grillisaare paigutamisest aianurka. Rohkem pole võib-olla esialgu vajagi. Suussulavaid palasid saad nautida, kas verandal istudes või murul piknikutekil, kui ruumi napib. Seejuures tasub grilli töötasapinda valides kaaluda vastupidava ja nägusa kiviplaadi paigaldamist, mis ei karda vihma, tuult ega päikest ning mida ei riku rasvapritsmed ja pesuvahendid. Diastone’i valikust leiad hulga erinevaid värvikombinatsioone, mis sobivad just sinu maitse-eelistustega ja koduaia värvidega.

Väliköök, mis teenib aastaid

Kui aga ruumi lahedamalt ning soovid veel aastaid suveköögi hüvesid nautida, siis tasub võtta aega ja rahulikult köögidisain läbi mõelda. Investeering tasub end kahtlemata ära, sest väliköögist saab järgnevatel aastatel igaks suveks kogu majapidamise süda – sõbrad tulevad meelsasti külla ning alati jätkub tegevusi, millest köögis rõõmu tunda. Näiteks hoidiste vaaritamine pole enam kunagi ebameeliv katsumus, vaid muutub avatud väliköögis loominguliseks eksperimendiks, mida naudib kogu pere. Söögitegemine väliköögis on lihtsalt selline asi, mida kord proovinud, ei suuda sa sellest enam loobuda!

Et väliköök parimal moel teeniks, tasub valida materjalid, mis on ilmastikukindlad, ei kulu kergesti ega luitu päikese ja vihma mõjul. Eestimaa suvi on küll üürike, kuid väliköök jääb õue aasta läbi, seetõttu mõjutavad selle väljanägemist kõik neli aastaaega. Näiteks võid kamina või grillahju laduda tellistest või, miks mitte kasutada selleks ka vana kiviaia detaile. Korsten peab olema jäme, et tõmme oleks korralik. Ohutust silmas pidades paigalda küttekolde ette kindlasti kiviplaadid, kaugemal väliköögis võid kasutada ka puitu, aga sel juhul tuleb see ilmastikukindlaks töödelda.

Õueköök, sinu aia pärl

Kindlasti tasub välikööki paigutada ka kraanikauss ja veevärk, sest mustade nõudega tuppa joosta ei viitsi sumedatel suveõhtutel tavaliselt keegi. Väliköögi kraanikausis saad aga esmase rasva nõudelt maha loputada ning vajadusel need toas nõudepesumasinas üle pesta. Kindlasti vajab väliköök  ka ettevalmistuspinda, et grillimiseks liha timmida või salatimaterjali hakkida, aga ehk hoopis moosipurke ritta jahtuma sättida.

Ehk teisisõnu korralikku välikööki vajad ka väga korralikku töötasapinda, mis kannataks nii kuumust kui külma ning ei kuluks välitingimustes. Diastone’i meeskond soovitab kaaluda graniidi või keraamika kasutamist just väliköögis. Graniitpinnad on tumedama värvivarjundiga ja seetõttu võib neid kasutada julgemalt varjulises väliköögis, mille kohal on katus. Keraamikapindade värvivalik on laiem ja seetõttu leiab ka kõige nõudlikum klient just talle sobiva lahenduse. Kui eelistad aga tehiskivi mis on ka 100% roheline, siis tasub materjalidest vaadata hoopis Diresco kvartsi poole. Igal juhul on kivitasapind väliköögis kõige kindlam valik ning see teenib sind laitmatult aastaid.

Lisaks köögitasapinnale sobib välikööki suurepäraselt ka Diastone kiviplaadiga söögilaud. Lisaks praktilisele väärtusele, sest kivist laud kestab aastakümneid nagu perekonnareliikvia, mida põlvest põlve edasi pärandada, näeb selline laud ka väärikas välja. Võõrustada sobib kiviplaadiga laua ääres ka kõige väärikamaid külalisi! Eriti kaunilt mõjub marmorist lauaplaat, kuid Diastone’i valikust leiad ka ilusaid kvartsist ja kvartsiidist plaate, mis sobivad väliköögi söögilauaks kui täpp i-le.

Ehkki Diastone ise välikööke ei ehita, nõustame sind meeleldi sobiva töötasapinna või lauaplaadi valikul ning aitame sobitada selle just sinu väliköögi miljöösse.

Ära kahtle, vaid võta meiega ühendust ja küsi pakkumist!

Küsi pakkumist!

18.04.2022