Carrara marmor köök

Marmor töötasapinnad toovad elamisse luksust

Väga luksusliku ja elegantse mulje jätavad just marmor töötasapinnad. See on ka põhjus, miks paljud usuvad, et hoolimata mõningatest piirangutest, mis marmorist töötasapind seab, on see looduslik kivi tänapäevaste töötasapindade jaoks üks paremaid kandidaate.

Rikkaliku värvi- ja mustrigamma tõttu kasutati marmorit juba Vana-Roomas, kus sellest ehitati näiteks Panthenoni tempel, teada-tuntud on ka Michelangelo loodud marmorist Taaveti skulptuur. Algupäraselt on tegemist lubjakiviga, mis maapinna sügavamates kihtides laava läheduses on kristalliseerunud marmoriks. Marmorit peetakse kõige elegantsemaks looduslikuks kiviks.

Oma nime on ta saanud kreeka keelsest sõnast marmaros ehk suurepärane. Marmorit kasutatakse ehitusmaterjali ja dekoratiivkivina. Töötasapinna materjalina on marmor väga populaarne ning laialt kasutatav. Vaatamata teatud praktilistele piirangutele, tegemist on tähelepanelikkust ja hoolt nõudva materjaliga, soovivad paljud, et nende kööki kaunistaksid just marmor töötasapinnad. Marmori mustrid on lõputult kordumatud, kuna see on kaevandatud maapõuest. See muudab iga marmorplaadi ainulaadseks. Marmori struktuur ja värvus sõltub regioonist, kust seda kaevandatakse.

Marmor töötasapinnad elegantsest Carrara marmorist

Pole vist ühtki teist kivi, mis oleks sama tuntud ja armastatud kui Itaalia päritolu Carrara marmor. Läbi aastatuhandete on Bianco Carrara olnud ajatu ja ainulaadse luksuse sümboliks. Eriline pole mitte ainult selle stiilse kivi väärikas minevik, vaid ka moevooludest üle olemine – Bianco Carrara kestvus, läbikumav pind ja valguse käes pärlendav ilu on igavene.

 

Peen elegantsus ja iseloom neis looduse joonistatud soontes on veega kohale kantud ja kristalliseerunud mineraalid, mis vedeliku aurustudes kivisse tardusid. Sooniline muster, kivi puhtus ja valge või sinakas-hallikas värv on tänaseni need tunnused, mille järgi Carrara marmorit liigitatakse. Puhas kaltsiitne marmor on valdavalt päris hele ning just see on Carrara piirkonna kõrgekvaliteedilise marmori põhiliseks tunnuseks.

Lisaks Carrara marmorile pärineb Carrara kaevandusest ka eksklusiivsem Calacatta marmor, millele on iseloomulikuks harvem, ent jõulisema ja laiema joonega muster, mis võib olla hall, rohekas, pruun või ka kollakaskuldne (Calacatta Gold). Kuna intensiivsema mustriga Calacattat on lihtsam suure pinna täitmiseks kokku sobitada või kasvõi peegelefektina paigaldada, on sellest saanud paljude sisekujundajate lemmik.

Parima puhtusega kivi on järjest raskem leida ning sellepärast tõuseb aasta-aastalt ka marmori hind. Puhta, valge alatooniga Carrara marmor on peaaegu poole kallim hallika alatooniga marmorist, mis aga ei tähenda, et hallikas tooniga marmor oleks vähemeksklusiivne. Loomulikult on hinnakujundusel oma osa ka nõudluse kasvul – inimesi, kes soovivad kööki või vannituppa kauakestvaid materjale, mille väärtus ajaga ei kahane, on üha rohkem.

Nero Marquina ja Verde Guatemala

Lisaks klassikalisele valgele Bianco Carrara marmorile võib valida ka musta Nero Marquina marmorit Hispaaniast või kaunist rohelist Indiast pärit Verde Guatemala marmorit.

Nero Marquina on pilkupüüdev Hispaania marmor, mille musta tausta läbivad valged jooned. Sobib see iga kooslusega, pakkudes väljapeetud soliidsust. Nero Marquinat ei ole soovitatav kasutada köökides, kuna tegemist on lihtsalt kriimustatava kiviga, mille läige kulub suure kasutamise korral kiirelt. Paremini sobib see vannituppa või aknalaudadeks.

Verde Guatemala on võrratu sinakasrohelist värvi marmor, mida läbivad tumedad, isegi mustad jooned. See kivi meenutab ühtaegu rohelist vihmametsa ja tumedat rohekassinist merd. Verde Guatemala ilu kaunistab iga ruumi, kuid pole siiski soovitatav köökides, kus kasutusintensiivsus on suur.

 

Kuigi Verde Guatemala on vähempoorne ja natukene kriimukindlam kui marmor Carrara, soovitame seda kaunist marmorit pigem visuaalseks nautimiseks. Köögitasapinnaks sobib see kaunis marmor juhul kui köögikaunistaja on teadlik kivi omadustest ja tal on võimalik pühendada rohkem aega marmortasapinna hooldusele.

Veel on olemas palju eksklusiivseid marmoreid nagu Calacatta, Calacatta Oro, Statuario, Statuarietto, Carrara Venatino, Arabescato ja teisi.

Mida vaid suudad ette kujutada

Marmorist tööpinda tellides tasub minna salongi materjaliga tutvuma. Marmor on looduse kunstitesos ja iga marmortahvele on oma tonaalsusega, mustriga. Mis ühe jaoks liiga mustriline, „elav“ ja tume, on teise jaoks liiga hele ja igav. Marmorit sobib kasutada ka põrandaplaatide, trepiastmete, aknalaudade, diivani- või söögilaudade valmistamisel. Aga ka kiviks kamina ette ja igale poole mujale – mida vaid suudad kivist tehtuna ette kujutada.

Tutvu meie valikuga!

Marmorist töötasapinnad

Huvi tekitasid marmor töötasapinnad?

Võta meiega ühendust ja leiame koos sulle sobiva lahenduse!

Küsi pakkumist

28.03.2022