Keraamiline seinakattematerjal Fusion

Kõik mida peaksid teadma industriaalsest stiilist.

Industriaalne ehk tööstuslik stiil on inspireeritud vanadest tööstushoonetest ja tehastest, stiil hakkas populaarsust koguma 2000. aastate alguses..

Industriaalse stiili algusajaks loetaks juba 1960ndaid, kus suurlinnades tekkis puudus taskukohastest üüripindadest ja ettevõtjad hakkasid kohandama vanu mahajäetud lao- ja tehasehooneid rendipindadeks. Esmalt hakkasid tehastes asuvaid pindu rentima kunstnikud stuudioteks, mille nad siis järk-järgult kohandasid elamisteks.

Industriaalne stiil võib küll paljudele esmapilgult tunduda kõle ja üldsegi mitte kodune, kuid siiski on palju loomeinimesi ning julgeid katsetajaid, kes antud stiili väga veetlevaks peavad.

Nähtaval olevad torud, laetalad, juhtmed seinal, viimistlemata betoon ja tellised on osa industriaalsest stiilist, kui praegu jäetakse neid elemente sihipäraselt nähtavale, siis algupäraselt jäeti need nähtavale sellepärast, et oleks olnud liiga kulukas neid katta ja viimistleda.

Industriaalsele stiilile omased elemendid on veel puit, kõrged laed ning suured aknad.

Industriaalne stiil

Esemed, mis industriaalset stiili iseloomustavad on väga funktsionaalsed, lihtsad ja praktilised ning ilma eriliste kaunistusteta, au sees on ka esemete taaskasutus.

Tööstuslikus stiilis esemed on tihti kulunud välimusega, kriimude ja täketega, kuid need nüansid lisavad pigem asjadele väärtust ning unikaalsust.

Industriaalses stiilis köök

Värvid, mis industriaalses stiilis kasutatakse on maalähedased nagu näiteks metalli- ja puidutoonid, must, roostekarva pruun, hall.

Loe lisa industriaalse stiili kohta Wikipediast.

Ammuta inspiratsiooni ka Pinterestist.

Siit valik stiiliga sobivaid kivimaterjale meie tootevalikust.

Keraamika Umbra Marron Abujardado

 Keraamika Umbra Marron

Keraamika Korten

Keraamika Oxide Corten

Keraamika Iseo Gris

Keraamika Iseo Gris

Keraamika Vint Gris

Keraamika Vint Gris

Tutvu ülejäänud kivist materjalidega meie kodulehel.

17.04.2021